25.05.2016
wyszukiwarka:     

    
    
    
    Turystyka


Zainteresowanych turystyką zaprasza na swoje pełne uroku ścieżki Puszcza Kozienicka. Puszcza Kozienicka położona jest na terenie nizin środkowopolskich. Gleby są pochodzenia polodowcowego, słabo wykształcone z piasków wydmowych i rzecznych oraz glin i piasków zwałowych. Klimat Puszczy charakteryzuje się średnią roczną temperaturą 8ºC oraz opadami o wysokości 555 mm. Okres wegetacji trwa 210 dni. Puszcza Kozienicka jest terenem wzmożonej turystyki. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom w tym zakresie leśnicy pragną udostępnić społeczeństwu najciekawsze ostępy leśne, stanowiące nie tylko atrakcję turystyczną, lecz będące również obiektami edukacji przyrodniczo – ekologicznej. W tym celu staraniem Nadleśnictwa Kozienice, wyznaczane są parkingi leśne, organizowane są ścieżki dydaktyczne, ekspozycje przyrodniczo – leśne oraz miejsca wypoczynku.

Liczne tereny leśne wpływają na rozwój turystyki konnej. Istniejąca od 1924r. Stadnina Koni w Kozienicach jest jedną z trzech najstarszych stadnin w Polsce. Stadnina dochowała się wielu cennych ogierów czołowych, których cechy wpłynęły na podniesienie poziomu hodowli pełnej krwi angielskiej, a także uszlachetniły hodowle koni półkrwi. Konie z tej stadniny odnosiły sukcesy w sporcie jeździeckim, brały udział m.in.: w Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku, Moskwie, a także w Pucharze Świata w Geteborgu. Hodowane tu konie pełnej krwi angielskiej, biegają na torach wyścigowych w Warszawie, a także w Austrii, Niemczech i we Włoszech.

Nad Jeziorem Kozienickim w północno – wschodniej części miasta znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, dysponujący 80 miejscami noclegowymi w pensjonacie, 280 miejscami w domkach campingowych i 150 miejscami na polu namiotowym. Ośrodek posiada również restaurację, boiska do gier, kort tenisowy, kąpielisko, wypożyczalnie sprzętu wodnego, plac zabaw dla dzieci i amfiteatr.

Oferta turystyczna

Baza noclegowa 

Agroturystyka 

Gastronomia 

Stowarzyszenia turystyczne 

Informacja turystyczna 

Ewidencja obiektów świadczących usługi hotelarskie. 

    
    genowefa   
©2003-2007 Urząd Miejski w Kozienicach
Projekt i wykonanie: ArtGabi.